6 просмотров
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд
Загрузка...

Як запідозрити рак сечового міхура

Рак сечового міхура – одна з найпоширеніших злоякісних пухлин серед жінок та чоловіків. Головна небезпека онкологічного захворювання полягає в тому, що на початкових стадіях новоутворення розвивається без симптомів, тому його важко виявити. На пізніх стадіях ракові клітини метастазують в інші органи, тому шанси на повне одужання значно зменшуються.

Детальніше про те, чим небезпечний рак сечового міхура, можна дізнатися за посиланням https://www.clinic-target.com/uk/cancer/rak-sechovogo-mihura/. Саме через те, що на ранніх стадіях патологія краще піддається лікуванню, важливо знати, які симптоми можуть вказувати на розвиток злоякісної пухлини, щоб своєчасно звернутися до лікаря.

Основні ознаки раку сечового міхура

Запідозрити розвиток онкологічного захворювання можна при наявності наступних симптомів:

 1. Кров у сечі (гематурія). Сеча може мати рожевий, червоний або коричневий колір через присутність домішок крові.
 2. Порушення сечовипускання. Люди з раком сечового міхура можуть помічати зміни в частоті позивів до туалету, появу непереборної потреби сечовипускання (навіть при пустому міхурі).
 3. Біль або дискомфорт. Рак сечового міхура може супроводжуватися болями внизу живота, в районі сечового міхура або в спині. Больові відчуття бувають різного характеру – від незначного тупого дискомфорту до гострого, нестерпного. Дискомфорт чи біль також можуть виникати під час сечовипускання.
 4. Зміни в сечі. Пацієнти можуть помічати слиз чи інші домішки в сечі, появу незвичайного запаху продуктів виділення.
 5. Набряк ніг. Через порушення роботи системи сечовиділення можуть турбувати набряки нижніх кінцівок. Симптом зазвичай посилюється до кінця дня, особливо при тривалому перебуванні на ногах.

На пізніших стадіях раку можуть виникати загальні симптоми онкології, такі як втрата ваги, висока температура, втома, слабкість та нездужання. Ці ознаки можуть бути викликані поширенням ракових клітин по всьому організму та інтоксикацією. При великих розмірах пухлини також змінюється форма сечового міхура, що інколи помітно не лише на ультразвуковому дослідженні, але й при візуальному огляді.

Читать еще:  Нарезайте стильно: выбираем идеальный нож Victorinox!

Особливості діагностики 

При виявленні симптомів, характерних для раку сечового міхура, важливо відразу звернутися до лікаря та пройти обстеження. В такому випадку при підтвердженні діагнозу вдасться вчасно розпочати лікування.

Для діагностики раку сечового міхура використовується комплексний підхід. Можуть призначатися такі обстеження:

 • аналіз сечі та інші лабораторні дослідження;
 • ультразвукове дослідження;
 • цистоскопія;
 • комп’ютерна чи магнітно-резонансна томографія;
 • діагностична лапароскопія;
 • біопсія.

На запущеному етапі захворювання можуть проводитися додаткові методи обстеження для точного визначення стадії онкологічного процесу, підтвердження наявності метастазів, їх розмірів та ін.

Як проводиться лікування?

В медичному центрі Target https://www.clinic-target.com/uk застосовується комплексний підхід до лікування раку сечового міхура. Це дозволяє значно збільшити шанси на тривалу ремісію. Для лікування раку сечового міхура можуть використовуватись такі методи:

 1. Хірургічне втручання. В залежності від стадії захворювання від час операція видаляється частина сечового міхура або весь орган.
 2. Радіотерапія. Зазвичай курс проводиться до або після операції для зменшення новоутворення в розмірах і попередження рецидиву.
 3. Хіміотерапія. Спеціальні препарати здатні знищити ракові клітини, які залишилися в організмі після операції, або зменшити пухлину в розмірах для полегшення її видалення.
 4. Імунотерапія. Лікарські засоби допомагають стимулювати імунну систему на боротьбу з атиповими клітинами, подавити їх активність та знищити.
 5. Таргетна терапія. Передбачає використання препаратів, дія яких спрямована на мішені в ракових клітинах, відрізняється високою ефективністю.

Програма лікування для кожного пацієнта складається індивідуально з урахуванням стадії, типу пухлини, особливостей здоров’я конкретного хворого.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Статьи c упоминанием слов: