2 просмотров
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд
Загрузка...

Лікар назвав найефективніший засіб захисту від венеричних хвороб

Користуватися презервативами необхідно за будь-якого виду сексу, вважає уролог, Олег Аполіхін. Він назвав найефективніший засіб захисту від венеричних хвороб, — пишуть Запорізькі Вісті.

«Відповідальний підхід до свого здоров’я та здоров’я партнера передбачає індивідуальну профілактику інфекцій, що передаються статевим шляхом», — пояснив лікар. Це, за його словами, передбачає дотримання особистої гігієни, правильну та регулярну контрацепцію, використання місцевих бактерицидних засобів, регулярне відвідування гінеколога чи уролога, своєчасне лікування виявлених захворювань, утримання від безладних статевих зв’язків та вакцинування проти деяких типів вірусів, наприклад, ВПЛ та гепатиту B .

Найпростіший і найнадійніший спосіб захиститися від ІПСШ — це використання презервативу, зазначив фахівець. Він порадив використовувати його при всіх сексуальних контактах, у тому числі при оральному сексі.

«Презервативи мають бути якісними. Купувати їх краще в аптеках, де товар сертифікований, із контрольованим терміном придатності. Якщо відбувся незахищений контакт, існують методи профілактики – статеві шляхи промивають розчинами антисептиків. Зробити це потрібно у перші дві години після контакту. Необхідно кожні півроку проходити обстеження на ІПСШ, якщо у вас більше одного партнера або з’явився новий», — додав уролог.

Він визнав, що бар’єрні засоби захисту при статевих актах не гарантують стовідсоткову безпеку. Вони забезпечують в основному запобігання небажаній вагітності, ризик зараження ІПСШ знижується лише на 80-85 відсотків. Це з тим, що осередки інфекції можуть бути і тих частинах тіла, які закриті презервативом.

Інфекція може передаватися побутовим шляхом через засоби гігієни або сексуальні іграшки. Латекс має пористу структуру, причому розмір часу багаторазово перевищує розмір вірусів. Сперміцидне мастило з ноноксинолом-9, яким обробляються презервативи, не захищає від ІПСШ.

Лікар додав, що крім механічних засобів захисту від ІПСШ існують ще й хімічні — сперміциди, які випускаються у вигляді мазей, гелів, свічок та вагінальних таблеток. Хоча основна їхня функція — придушити активність сперматозоїдів, а захист від ІПСШ є побічним ефектом, при правильному застосуванні вони здатні скоротити ризик інфікування в середньому на 70 відсотків.

Читать еще:  Нарезайте стильно: выбираем идеальный нож Victorinox!

Антисептики використовують у екстрених випадках протягом двох годин після статевого акту. Розчинами обробляють статеві органи, лобок та стегна.

Фахівець нагадав, що ефективним заходом профілактики вірусних захворювань (гепатиту В, папіломавірусу) для людей, які перебувають у групі ризику, є вакцинування. Антибіотики для профілактики ІПСШ приймають в екстрених випадках в «ударному» дозуванні в першу добу після статевого акту, щоб запобігти можливому поширенню інфекції.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Статьи c упоминанием слов: